دریافت کد حدیث تصادفی

شأن شورای نگهبان، این نیست! :: وبگاه عالی نیوز

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (http://allinews.ir) توجه!
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد.
جدید ترین اخبار ایران و جهان از منابع مختلف:
پیوندها
با ابزار اوقات شرعی، کاربرانی که از رایانه یا گوشی های تلفن هوشمند و پیشرفته استفاده می نمایند، مي توانند اوقات شرعی شهر های خود را مشاهده. و درهنگام اذان صبح، ظهر و مغرب نیز، صدای اذان از بلندگوی دستگاه های آنلاین پخش خواهدشد
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

  شأن شورای نگهبان، این نیست!

ابراز اعجاب تردیدآمیز آیت الله جنتی در نماز جمعه در باره کثرت داوطلبان و عدم صلاحیت تعدادی از نامزدهای خبرگان، به صلاح این جایگاه و نهاد حاکمیتی مهم نیست. باید در حفظ شأن و بی طرفی شورای نگهبان در افکار عمومی تلاش کرد و  نباید با برخی اظهارات زمینه ساز سوء استفاده ها و سوء تعبیرها را فراهم ساخت

عالی نیوز به نقل از گزارش الف: دکتر احمد توکلی - در خبر ها خواندم که تعداد ثبت نام کننده های این دوره انتخابات مجلس نسبت به دور گذشته ۱۱۰ درصد و ثبت نام کنندگان خبرگان نیز ۵۰ درصد رشد داشته است. البته اگر آمار واجدین شرایط نامزد شدن در انتخابات دو دوره در دسترس بود، نسبت ثبت نام کنندگان هر دوره به واجدین شرایط آن دوره با یکدیگر مقایسه میشد، معنادار بود.

مقایسه دو عدد مطلق ثبت نام کننده ها درست نیست در عین حال اختلاف دو عدد آن قدر هست که میتوان حدس قوی زد که نسبی هم بسنجیم باز این بار بیشتر است. این موضوع هم مایه مباهات است و هم از جهاتی نگران کننده.

مایه مباهات است از این جهت که امیدواری مردم و یک انتخابات پرشور و باحضور حداکثری مردم را نشان می دهد. هرچند ممکن است بسیاری از کسانی که ثبت نام کردند صلاحیت حضور در رقابت را بجهت ضرورت های قانونی نداشته باشند، اما همین احساس مسئولیت نیز یعنی امید برای اصلاح کسری و کاستی ها که در جای خود قابل ستایش است.

اما جای نگرانی هم دارد. بیم آن می رود با ساز و کار فعلی در بررسی صلاحیت ها و محدودیت شدید زمان برای شورای نگهبان، بررسی درست و درهمان حال عادلانه صلاحیت این تعداد داوطلب میسر نباشد و نهایتا تعداد زیادی ناخواسته با عدم احراز صلاحیت، به ناحق از رقابت حدف شوند و همین باعث نارضایتی و خدای نکرده در مواردی هم منجر به ظلم به افراد صاحب صلاحیت شود.از این جهت به نظر می رسد شورای نگهبان شرایط سخت تری نسبت به گذشته دارد.

اما ابراز اعجاب تردیدآمیز نسبت به این موضوع شبیه آنچه آیه الله جنتی در نماز جمعه در باره کثرت داوطلبان و عدم صلاحیت تعدادی از نامزدهای خبرگان فرمودند، به صلاح این جایگاه و نهاد حاکمیتی مهم نیست. باید در حفظ شأن و بی طرفی شورای نگهبان در افکار عمومی تلاش کرد. شورای نگهبان را به تعبیر رهبرانقلاب، باید از جهت حق الناس مورد توجه قرار داد. خلاف مصلحت این جایگاه خطیر است. باید توجه کرد که در روزهای انتخابات شخصیت حقیقی و حقوقی اعضای محترم شورای نگهبان نزد افکار عمومی قابل تفکیک نیست و نباید با برخی اظهارات زمینه ساز سوء استفاده ها و سوء تعبیرها را فراهم ساخت و زحمات واقعاً طاقت فرسای این ایام پر مسئولیت با ناشکری روبرو شود.

منبع: الف