دریافت کد حدیث تصادفی

عربستان کینه ایران را دارد :: وبگاه عالی نیوز

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (http://allinews.ir) توجه!
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد.
جدید ترین اخبار ایران و جهان از منابع مختلف:
پیوندها
با ابزار اوقات شرعی، کاربرانی که از رایانه یا گوشی های تلفن هوشمند و پیشرفته استفاده می نمایند، مي توانند اوقات شرعی شهر های خود را مشاهده. و درهنگام اذان صبح، ظهر و مغرب نیز، صدای اذان از بلندگوی دستگاه های آنلاین پخش خواهدشد
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

 کارشناسان معتقدند بلوای سیاسی که عربستان در این برهه از زمان به راه انداخته است به واسطه واهمه ای است که از بازگشت ایران به عرصه قدرت پس از توافق هسته ای در ذهن خود دارد.

عالی نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان – گروه سیاسی: تنشی که عربستان بعد از اعدام شیخ النمر در منطقه خاورمیانه انداخته،از سوی بسیاری از کارشناسان منطقه و جهان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است، همگان در این زمینه اتفاق نظر دارند که بلوای سیاسی که عربستان در این برهه زمانی به راه انداخته، به واسطه واهمه ای است که از بازگشت ایران به عرصه جهانی برایش ایجاد شده است. ایران بعد از مذاکرات طولانی با کشورهای 1+5 توانسته که توافق هسته ای را رقم زدند و به واسطه همین توافق تحریم ها برداشته شده و بسیاری از کشورها با توجه به جایگاه خاصی که ایران در منطقه دارد تمایل خود را برای برقراری یا گسترش ارتباط با ایران اعلام کرده اند از همین روست که نوعی تزلزل در جایگاه عربستان در منطقه خاورمیانه ایجاد شده است . این امر همان نکته ای است که در تحلیل های کارشناسان به صورت مکرر به عنوان دلایل آشوب های سیاسی این برهه از زمان به آن اشاره شده است.

 

بنابراین گزارش، در این خصوص مارک بروزونسکی، تحلیلگر با سابقه مسائل خاورمیانه در گفت وگویی با ایرنا تاکید کرده است که: "موضوع هسته ای ایران با امضای توافقنامه به پایان نرسیده و چرخ توطئه دشمنان این توافقنامه از جمله عربستان و رژیم صهیونیستی همچنان در حرکت است. اقدام عربستان در اعدام شیخ نمر روحانی برجسته شیعه عربستانی آشکارا نشان می دهد که سران ریاض با طرحی هدفمند و به منظور تحریک عواطف مردم ایران و بهره برداری از واکنش های ناشی از آن به این کار دست زده اند. تردیدی نیست که سران رژیم سعودی و گردانندگان رژیم صهیونیستی به یک اندازه از توافق هسته ای ایران ناخرسند و صدمه دیده اند و سعی می کنند که با سیاست ها و اقدامات تحریک آمیز، ایران را وادار به واکنش کنند. برخورد هوشمندانه ایران با سیاست های تحریک آمیز ریاض از جمله پیگیری قانونی عاملان حمله به سفارتخانه عربستان نشان می دهد که ایران تا چه اندازه در اندیشه برقراری صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه است و مقابله با تروریسم را اولویت برتر سیاست های خود قرار داده و تلاش می کند تا از هرگونه تنشی که این کشور را از این اهداف خود دور نگه دارد، احتراز کند."

 

این گزارش می افزاید: در همین راستا ایرنا به نقل از ویرژینی هرتز، کارشناس و تحلیلگر شبکه ی تلویزیونی فرانس- 24 نوشته است که: "پس از امضای توافق هسته ای میان ایران و غرب، ریاض از بازگشت تهران به جامعه جهانی واهمه دارد. عربستان تلاش می کند مانع از پیشروی های ایران در منطقه شود و تشکیل ائتلاف جدید ضد داعش در منطقه، دقیقا به همین منظور است. قصد عربستان از تشکیل این ائتلاف در واقع نبرد علیه داعش نیست، بلکه ایستادگی در برابر ایران است. این سیاست عربستان پس از امضای توافق هسته ای میان ایران و غرب شدت یافته است، چرا که ایران بعد از امضای توافق هسته ای در حال بازگشت به عرصه بین المللی است. این بازگشت، بازگشتی بزرگ است چرا که برای نخستین بار بعد از انقلاب 1979 صورت می گیرد. واقعیت این است که در حال حاضر عربستان از بازگشت ایران به جامعه جهانی و قدرت گرفتن این کشور واهمه دارد. پس از اجرایی شدن روند برداشتن تحریم ها، عملا ایران به جامعه جهانی باز خواهد گشت و این موضوع موجب نگرانی عربستان شده است."

 

همچنین دکتر هشام جابر، رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه و روابط عمومی در گفتگویی با تسنیم در رایطه با واهمه عربستان از بازگشت ایران به عرصه سیاسی اینگونه توضیح داده است: " به اعتقاد من اقدام ریاض در قطع روابط با تهران یک اشتباه متراکم است در واقع عربستان با اعدام شیخ نمر مرتکب اشتباه شد و با اعدام وی با تعدادی از ترویست‌ها خطای بزرگی را مرتکب شد و تلاش کرد که این اشتباهات خود را با خطای بسیاربزرگتر و با قطع رابطه با تهران جبران کند. ایران تا کنون به هیچ کشوری حمله نکرده و تا کنون نیز هرگز عربستان را تهدید نکرده است ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد حمله قرار گرفته است. ایران سال ها تحت حصار و مجازات‌های سازمان ملل بوده اما با این وجود توانست در برابر قدرت‌های جهانی بایستند و توافق تاریخی هسته‌ای را بدست بیاورد و همین توافق هسته‌ای بود که باعث نگرانی و هراس عربستان شده است."

 

یادآور می شود: عربستان در اعتراض به آنچه اهمال ایران در حفاظت از مقرهای دیپلماتیک خواند، روابط دیپلماتیک خود با تهران را قطع کرد. اعتراضات در برابر سفارت عربستان در ایران پس از آن صورت گرفت که این کشور آیت الله نمر النمر از روحانیون برجسته سعودی را اعدام کرد.

پایان پیام/

۹۴/۱۰/۱۷
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۱۱۸۴ نفر

عربستان کینه ایران را دارد

وبگاه عالی نیوز

نظرات  (۱)

عالی بود ...به منم سر بزنید ...

www.nekafun.blog.ir
http://nekafun.blog.ir