دریافت کد حدیث تصادفی

عوارض داروی خارجی یا ایرانی ! :: وبگاه عالی نیوز

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (http://allinews.ir) توجه!
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد.
جدید ترین اخبار ایران و جهان از منابع مختلف:
پیوندها
با ابزار اوقات شرعی، کاربرانی که از رایانه استفاده می نمایند، مي توانند اوقات شرعی شهر های خود را مشاهده کنند. و درهنگام اذان صبح، ظهر و مغرب، صدای اذان از بلندگوهای رایانه ای که آنلاین است پخش خواهدشد
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

۰۴ ارديبهشت ۹۵ ، ۲۲:۱۴

عوارض داروی خارجی یا ایرانی !

عالی نیوز به نقل از خبرآنلاین: گاهی عوارض دارویی به خاطر مواد تشکیل دهنده آن است که که نمی توان کاری کرد اما اگر به خاطر رنگ باشد می توان کارخانه آن را تغییر داد.


چرا قرص لووتیروکسین داروی کم کاری تیروىید نمونه ایرانی اش عوارض داره ؟ و داروی خارجی اش هم خیلی سخت گیر میاد.

دراین باره فاطمه سلیمانی دبیر کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو سازمان غذا و دارو پاسخ داد: اگر عارضه دارو به خاطر ماده موثره آن است تفاوتی نمی کند چون دارو ترکیبی از مواد موثره و طعم دهنده ها، حجم دهنده ها، فرم دهنده است که گاهی حجم آنها بیشتر از مواد موثره است تا تبدیل به قرص، کپسول یا هرچیز دیگر بشود.تفاوت در نحوه کنار هم قردادن این مواد و ترکیب آنها و نوع آماده سازی آنها وجود دارد وگاهی هم عارضه به خاطر این موارد است چون کیفیت مواد موثره در تمام دنیا به یک صورت است.

او ادامه داد: گاهی فرد به رنگ قرص حساسیت دارد و این ارتباطی به مواد تشکیل دهنده دارو ندارد.چون این دارو باید همیشه مصرف شود توصیه می شود از یک کارخانه دارو را تهیه کنند و تغییر ندهند تا در روند درمان اختلال ایجاد نشود.

۹۵/۰۲/۰۴
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۵۱۹ نفر

ایرانی

خارجی

داروی ایرانی

عوارض

وبگاه

کمتر