وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس را وارد نمایید

حدیث روز

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس را وارد نمایید

آخرین اخبار خبرگزاری ها
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات
  • ۲ خرداد ۹۹، ۰۶:۲۰ - سعید حیاتی
    ✌✌✌

سه دلیلی که نام ایران در مناظره‌های انتخاباتی آمریکا مطرح می‌شود

یک استاد دانشگاه تاکید کرد: حمله ترامپ به برجام طبیعی است. برجام دستاورد دمکرات‌هاست و حزب مخالف هیچ گاه اقدامات طرف مقابل را تایید نمی‌کند بلکه تلاش می‌کند با انتقاد و اتهام‌زنی آن را به چالش بکشد. داود هرمیداس باوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، با اشاره به طرح مسئله ایران در نخستین […]

سه دلیلی که نام ایران در مناظره‌های انتخاباتی آمریکا مطرح می‌شودداود هرمیداس باوند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی ایلنا، با اشاره به طرح مسئله ایران در نخستین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ اظهار داشت: ایران در سیاست خارجی آمریکا موضوع مهمی محسوب می‌شود و به سه دلیل نام ایران در سخنرانی‌ها و مناظره‌های انتخاباتی مطرح شده و خواهد شد.

او با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ یکی از مهمترین مسائل مورد اختلاف میان نخبگان و دو حزب اصلی آمریکاست، اظهار داشت: برجام میراث دولت دموکرات اوباما است و دمکرات از آن به عنوان یک دستاورد در سیاست خارجی خود نام می‌برند. دومین دلیل آن است که امریکا ایران به دلیل حمایت از گروه‌های جهادی علیه اسرائیل به حمایت از تروریسم متهم می‌کند.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی ادامه داد: سومین دلیل طرح ایران در بحث‌های سیاست خارجی آن است که تحت تاثیر تبلیغات عربستان و دیگر کشورهای عربی و همچنین اسرائیل و حتی ترکیه، آمریکا برای به دست آورن دل آنها ادعا می‌کند ایران عامل بحران‌های خاورمیانه مانند سوریه و یمن است.

باوند با یادآوری حملات ترامپ به برجام در نخستین مناظره خود با کلینتون تصریح کرد: حمله ترامپ به برجام طبیعی است. برجام دستاورد دموکرات‌هاست و حزب مخالف هیچگاه اقدامات طرف مقابل را تایید نمی‌کند بلکه تلاش می‌کند با انتقاد و اتهام‌زنی آن را به چالش بکشد.

او افزود: در این راستا هم دیدیم پس از دستیابی به توافق هسته‌ای، جمهوریخواهان همگام با اسرائیل به برجام حمله می‌کردند و سعی می‌کردند آن را نامناسب و افتضاح معرفی کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه ترامپ درباره برجام حرف‌های مختلفی را گفته است، خاطرنشان کرد: ترامپ روزی گفت که برجام را پاره می‌کند و روز دیگر می‌گوید با مذاکره مجدد از ایران امتیاز بیشتر می‌‌گیرد و آن را اصلاح می‌کند. با این وجود، آن سخنان، حرف‌های انتخاباتی‌ هستند و دال بر آن نیست که بتواند برجام را اجرا نکند.

باوند یادآور شد: برجام حاصل مذاکره طولانی مدت ایران با پنج قدرت جهانی که عضو شورای امنیت سازمان هستند و همچنین با حضور آلمان و نماینده اتحادیه اروپایی است که در شورای امنیت هم مورد تایید قرار گرفته شده است و همین موجب می‌شود تا ترامپ یا هر کس دیگری نمی‌توانند به راحتی برجام را از بین ببرند.