وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (allinews.ir) توجه!:
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنها دارد.
در صورت رعایت فاصله زمانی مناسب، با هر مرحله ورود به وبگاه عالی نیوز؛ به اخبارجدیدتری دسترسی خواهید داشت!
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

رییس یک بانک دولتی فرانسه مطرح کرد؛
 

فرانسه برای برطرف کردن دردسرهای استفاده از سیستم بانکی آمریکا، به خریداران ایرانی اعتبار یورویی می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی‌سی، نیکلاس دوفورک، رئیس بانک دولتی «ب‌پ‌ائی فرانس»، گفته برای کمک به صادر کنندگان فرانسوی، می توان «یک و نیم میلیارد یورو» اعتبارات مالی اختصاص داد.

کشورهای اروپایی از بعد از امضای برجام، می‌خواستند که با ایران روابط تجاری بیشتری داشته باشند اما روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، کار را برایشان سخت کرده است. آقای ترامپ مخالف برجام است و بارها تهدید کرده که می‌خواهد ایالات متحده آمریکا را از توافق شش قدرت جهانی با ایران خارج کند.

آقای دوفورک گفته که در سال ۲۰۱۷ این بانک برنامه‌ریزی‌های بسیاری کرده که بتوانند با ایران تجارت کنند. او احتمال داد که از چهار پنج ماه دیگر اعطای اعتبار به صادرکنندگان کالا و خدمات فرانسوی برای کار با ایرانی‌ها آغاز شود.

او گفته که برنامه آنها این است که «دلار در این طرح هیچ نقشی» نداشته باشد و «هیچ فردی با گذرنامه آمریکایی در این طرح» نباشد.

آمریکا با اینکه بنا به برجام مجبور است بعضی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند اما با نگه‌داشتن بخشی از تحریم‌های مالی اجازه نداده که ایران آن قدرها از برجام متنفع شود. برای اینکه عملا ایران امکان خرید خارجی ندارد.

پیشتر بانک‌های فرانسوی به دلیل معامله با ایران از سوی آمریکایی‌ها جریمه شده بودند. از جمله در سال ۲۰۱۴ که بانک فرانسوی «بی‌ان‌پی پاریباس» ۹ میلیارد دلار جریمه شد. اثر آن جریمه چنان زیاد بوده که هنوز دست و دل بانک‌های فرانسوی به تجارت با ایران نمی‌رود.

رویترز از قول یک مقام بانکی در فرانسه گزارش کرده که آلمان، ایتالیا، اتریش و بلژیک هم دست به کار شده‌اند تا طرح‌هایی مشابه را اجرا کنند. طرح‌هایی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد بدون گذشتن از خط قرمزهای آمریکا با ایران تجارت کنند.

در همین ماه، ایتالیا با ایران قراردادی به ارزش پنج میلیارد یورو امضا کرد. طرف ایتالیایی بانکی است که هیچ گونه ارتباطی با آمریکا ندارد.

۹۶/۱۱/۱۳
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۴۹۱ نفر

ایتالیا

بانکی

برجام

تجارت

جریمه

دلار

دولت

راه حل

فرانسه

معاملات