وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

برای ورود به وبگاه عالی نیوز کافی است به اینترنت دسترسی داشته و آدرس allinews.ir را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز (allinews.ir) توجه!:
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتهانیست و بستگی به منابع آنها دارد.
در صورت رعایت فاصله زمانی مناسب، با هر مرحله ورود به وبگاه عالی نیوز؛ به اخبارجدیدتری دسترسی خواهید داشت!
مراجع

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف: ... و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

>>>>>>>>>>اخبار بیشتر از سایر خبرگزاری ها
انتشار اخبار ذیل الزاماً به معنای صحت یا تأیید همه مطالب سایتها نیست و بستگی به منابع آنهاهم دارد .
آخرین نظرات

اخیرا محمدرضا باقری، یکی از مجریان شبکه افق در صفحه خود در فضای مجازی سندی را منتشر کرده که روی سربرگ دکتر ولایتی و ممهور به مهر وی است. سندی که نشان می‌دهد دکتر ولایتی به جای تعرفه مصوب ۴۵ هزار تومانی، ۷۰ هزار تومان از مراجعان مطبش حق ویزیت دریافت می‌کند.تا کنون صحت این سند تایید نشده و بهتر است دفتر دکتر ولایتی در این باره روشنگری کند که آیا این سند صحت و اصالت دارد یا خیر. اگر صحت دارد دلیل این کار برای مردم توضیح داده شود. توضیحی که حتما لازم است تا مردم در جریان اصل اتفاق قرار بگیرند.

به گزارش «تابناک»، اگر یک راننده تاکسی مبلغی بیش از کرایه مصوب خود دریافت کند یا فروشنده سوپرمارکت محصولی را به بیش از نرخ درج شده پشت آن بفروشد یا میوه فروش قیمت بیشتری روی برچسب میوه‌هایش درج کند، بعید است روزش بی اعتراض شماری از مسافران و مراجعان به پایان برسد، اما هستند قشری که به ندرت به تعرفه‌های مصوب پابندند و از این بابت اعتراضی متوجه ایشان است.

درباره قشری سخن می‌گوییم که اغلبشان از گذشته‌های دور تا کنون از جمله افراد پردرآمد کشورمان هستند، اما این درآمد هنگفت هم موجب نشده و نمی‌شود که به حق و حقوقشان قانع باشند. پزشکانی که برخی بر این باورند که در سال‌های اخیر و در سایه اجرای طرح تحول نظام سلامت و برخی طرح‌های همسو، به شدت بر درآمدهایشان افزوده شده است.

قشری که آمار و ارقام هم حکایت از قرار گرفتن ایشان در زمره افراد پردرآمد کشورمان و دهک‌های بالای درآمدی دارد، به ویژه اگر فراتر از پزشک عمومی باشند. امثال متخصص‌ها و فوق تخصص ها که بر اساس قانون و مصوبات، برای یک ویزیت چند دقیقه‌ای چند ده هزار تومان دریافت می‌کنند، اما نه به اصول معاینه پابندند و نه مبلغی که دریافت می‌کنند را کافی و مکفی می‌دانند.

این را می‌شود از مقید نبودن ایشان به تعرفه‌های مصوب دریافت. تعرفه‌ای که برای تعیین آن افراد مسئول از چند وزارت خانه و نهاد گرد هم می‌آیند، اما به رغم افزایش‌های هرساله، از بیماران مبلغی بیش از آن دریافت می‌شود. چند نمونه از تعرفه‌های امسال را بخوانید و با مبالغی که در مراجعه به مطب پزشکان پرداخته‌اید قیاس کنید تا بهتر دستتان بیاید:
 
تخلف عجیب وزیر سابق و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام!

نیم نگاهی به این تعرفه‌ها کافی‌ست تا دریابیم که کمترین اشکال در عملکرد بسیاری از پزشکان (شماری از پزشکان از این شمول استثنا هستند که لازم به تاکید است مخاطب این مطلب به شمار نمی‌آیند)، رند کردن این تعرفه‌ها به سمت بالاست. مثل دریافت وجه ۲۵ هزار تومانی توسط پزشک عمومی در بخش خصوصی که حدود دو هزار تومان بالاتر از تعرفه مصوب و ابلاغ شده است.

اتفاقی بسیار رایج که متاسفانه هیچ نهادی برای مقابله با آن تلاشی صورت نداده و نمی‌دهد و از این رو مردم مجاب شده‌اند به آن اعتراض نکنند. روندی که ظاهرا برخی پزشکان را مجاب کرده همه به ناچیز بودن تعرفه‌های تعیین شده برای خدماتشان اذعان دارند و از سر رضایت است که اعتراضی به زیاده خواهی هایشان نشان نمی‌دهند.

باوری که بر اساس آن برخی پزشکان تعرفه ویزیت شان را خیلی بیشتر از نرخ مصوب در نظر گرفته‌اند و بر مبنای این نرخ‌های خود ساخته عمل می‌کنند. نرخ‌هایی که گاه به دو برابر نرخ مصوب و حتی بیش از آن هم می‌رسد، اما این میزان از قانون شکنی و تخلف هم موجب نمی‌شود کسی برای مقابله با ایشان تدبیری اتخاذ کند.

 

اخیرا محمدرضا باقری، یکی از مجریان شبکه افق در صفحه خود در فضای مجازی سندی را منتشر کرده که روی سربرگ دکتر ولایتی و ممهور به مهر وی است. سندی که نشان می‌دهد دکتر ولایتی به جای تعرفه مصوب ۴۵ هزار تومانی، ۷۰ هزار تومان از مراجعان مطبش حق ویزیت دریافت می‌کند.تا کنون صحت این سند تایید نشده و بهتر است دفتر دکتر ولایتی در این باره روشنگری کند که آیا این سند صحت و اصالت دارد یا خیر. اگر صحت دارد دلیل این کار برای مردم توضیح داده شود. توضیحی که حتما لازم است تا مردم در جریان اصل اتفاق قرار بگیرند.ضروری است که مردم بدانند یکی از کارگزاران اصلی نظام،نه تنها تخلفی نمی کند که در عمل به قانون پیشقدم تر از هر فرد دیگری است.
 

۹۶/۱۱/۲۷
ابوعلی تعداد بازدید از این مطلب ۵۶۳ نفر

باور

توضیح

دکتر ولایتی

سند

مهر

ولایتی

پزشکی

کودکان