وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

چرا مرگ بر آمریکا؟
شعار مرگ بر آمریکا، در واقع، گویای اوج بیزاری مردم ایران از سیاست های آمریکاست.

عالی نیوز به نقل از گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان: رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت‌ آیت‌ الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) در بیانات اخیر خود در آستانه روز ملّی مبارزه با استکبار جهانی در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان، به تفسیر شعار «مرگ بر آمریکا» پرداخته و فرمودند: این شعار شما «مرگ بر آمریکا»ی شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه ی عقلانی است، معلوم هم هست که مراد از «مرگ بر آمریکا» مرگ بر ملّت آمریکا نیست، ملّت آمریکا هم مثل بقّیه ی ملّتها هستند، یعنی مرگ برسیاست‌های آمریکا ،مرگ بر استکبار؛ معنایش این است، این دارای پشتوانه ی عقلانی است؛ قانون اساسی ما به این ناطق است، تفکّرات اصولی و عمیق و منطقی بر این ناطق است و این را برای هر ملّتی که تشریح بکنیم، آن را می پسندند و میپذیرند و قبول میکنند. (برای مشاهده خبر، اینجا را کلیلک کنید)

با توجه به سخنان مقام معظم انقلاب اسلامی در رابطه با شعار مرگ بر آمریکا می توان به این نتیجه رسید که این شعار، تنها یک شعار نیست بلکه یک عقیده  است. این شعار در واقع یک هشدار و بیدارباش دائمی برای آگاهی و هوشیاری مستمر در مقابل آمریکا جهانخوار و 60 سال توطئه‌های دائمی این کشور در قبال ملّت مسلمان و آزاده ایران است که البته، این دشمنی‌های آشکار و پنهان، هرگز از یاد ملت ایران نخواهد رفت. شعار مرگ بر آمریکا در حقیقت، فریاد دادخواهی مردم دشمن شناس ایران اسلامی در گوش دنیاست.


چرا مرگ بر آمریکا؟

هدف اصلی آمریکا در منطقه و جهان، حفظ منافع پوشالی و خودساخته خودش است و آزادی بیان، حقوق بشر، صلح و...،  تنها نقابی است بر چهره این کشور تا ماهیت پلید دولت آمریکا بر افکار عمومی هویدا نشود.

حقیقت این است که آمریکایی‌ها حرف های به ظاهر زیبایی می زنند اما در عمل، مخالف آن رفتار می‌کنند. ژست های انسان‌ دوستانه به خود می گیرند و خود را ناراحت از سرنوشت انسان‌ها و کشتارشان در جنگ ها نشان می دهند، بیشترین و بدترین جنایت‌ها،‌ جنگ ها ،کودتاها ،کشتارها و ... را به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای مردم بسیاری از نقاط جهان و به ویژه ایرانی ها رقم زده اند.

آمریکایی ها همچنین در هر دوره از حیات انقلاب اسلامی ایران هم بارها سعی کرده اند برای تضعیف و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و از طریق نفوذ به لایه ها و حوزه های مختلف امنیتی،نظامی ،سیاسی و اقتصادی وارد عمل شوند. آمریکا تمام تلاش و امکانات خود را برای نابودی نظام اسلامی به کار گرفته است اما از سوی دیگر، ایران مقتدرانه و هوشیارانه در برابر این هجمه ها مقاومت کرده و توانسته دشمنان قسم خورده به ویژه آمریکایی ها را ناکام گذارد.

با نگاهی کوتاه به تاریخ انقلاب اسلامی، با موارد متعدد دشمنی های دولت ایالات متحده با ایران اسلامی قابل اشاره اند که تنها بخشی از جنایات 60 ساله آمریکای جنایتکار علیه انقلاب اسلامی ایران را می توان عبارت دانست از؛


چرا مرگ بر آمریکا؟1- کودتای 28 مرداد 1332 علیه دولت ایران

2- شهادت رساندن دانشجویان در 16 آذر 1332

3- کشتار صدها تن از مردم در قیام خونین 15 خرداد 1342

4- تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملّت بزرگ ایران

5- حمایت و تحکیم پایه های حکومت استبدادی پهلوی

6- تاسیس ساواک در ایران و آموزش انواع شکنجه ها به ماُموران ساواک

7- حمایت کشتار ملّت ایران توسط شاه تا آخرین لحظه حکومت شاه ملعون

8- مصادره ی میلیون ها دلار و اموال ایران به بهانه‌های واهی

9- ایجاد لانه جاسوسی به جای سفارت در ایران

10- حمله نظامی به ایران در صحرای طبس

11- عامل ایجاد کودتای نوژه

12- حمیات از صدام حسین و رژیم بعث عراق و کمک‌های همه جانبه به این رژیم در 8 سال دفاع مقدس

13- نقش ویژه در لو دادن عملیات کربلا 4 و شهید شدن 175 شهید غواص

14- حمیات از گروه های تروریستی ،منافقین ،جند الشیطان و ... که قاتلان 17 هزار شهید ترور هستند

15- ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی و تقدیر از فرمانده‌ این ناو

16- چندین حمله به تاُسیسات و نیروهای ایرانی در دفاع مقدس و تامین سلاح‌های شیمیایی عراق علیه ایران

17- حمله به کشتی ها و سکوهای نفتی ایران

18- اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران

19- حمایت از حادثه کوی دانشگاه سال 1377 و فتنه 1388 برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران

20- تهاجم فرهنگی و جنگ نرم علیه ایران و ساختن و پرداختن به هزاران فیلم ،کتاب ،کاریکاتور ضد اسلامی و ضد ایرانی

21- فحاشی و تهمت‌های ناروا به ملّت ایران از جمله تروریست ،یاغی ، وحشی و ... 

22- تاسیس فرقه‌های ظاله از جمله وهابیت ،بهاییت و ... و دامن زدن به اسلام آمریکایی

23- تاُسیس گروه‌های تروریستی ازجمله داعش و حمایت از آنان به ویژه در مرزهای ایران

24- تهدید مستمر ایران به حمله نظامی 

25- مشارکت در ترور دانشمندان هسته‌ای و تلاش برای ایجاد خرابکاری در تجهیزات هسته ای کشوربا وجود این موارد و تجربه های تلخ تاریخی، جای طرح این سوال هست که آیا به راستی آمریکایی ها به دنبال صلح و آرامش در جهان هستند؟!

پاسخ مثبت به این سوال، در حقیقت، بر چیزی جز بی اعتنایی به تجربیات تاریخی مذکور دلالت نمی کند. حال آنکه شعار «مرگ بر آمریکا» شعاری برآمده از متن انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که عرصه حضور آگاهانه مردم ایران با تمام وجود در برابر خوی استکباری آمریکا است لذا طبیعی است که ملّت ایران و دیگر ملّت‌های مظلوم جهان، چیزی جز مرگ و نابودی آمریکا را فریاد نزنند.


چرا مرگ بر آمریکا؟


با همین اوصاف است که مردم ایران در راه‌پیمایی روز 13 آبان 1394 و در دیگر مناسبت ها به ویژه 22 بهمن ماه، در واقع، رزمایش مردمی مبارزه با استکبار را به نمایش می گذارند. در این میان، اگر کسی دلواپس این می شود که اوباما و دار و دسته اش از این شعار رنجیده خاطر شود، هرگز مهم نیست و این قبیل افراد بهتر است بدانند که مردم ایران از ذلت و خواری بیزارند.


چرا مرگ بر آمریکا؟


انتهای پیام/