وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات
عالی نیوز به نقل از گزارش تابناک آس تی: در حالی که به عقیده برخی از کارشناسان امنیتی جنگ سرد در حال بازگشت است، این موضوع بهانه خوبی است برای بازبینی کردن برخی نکات اولیه در مورد انرژی و تسلیحات هسته ای. از جمله ساز و کار بمب هیدروژنی و چگونگی ساخت آن.

دولت کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد با موفقیت دست به آزمایش یک بمب هیدروژنی زده است. واشنگتن پست گزارش داده است که شبکه تلویزیون دولتی کره شمالی امروز با اعلام این خبر افزود: کره شمالی مجبور به توسعه زرادخانه سلاح های هسته ای خود به دلیل ادامه سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ است.
اولین آزمایش بمب هیدروژنی در تاریخ
بمب هیدروژنی از مکانیزم همجوشی اتمی به جای شکافت اتم استفاده میکند و اگر برای شما جالب است که تفاوت این دو مورد را دقیق تر بدانید، ویدئو زیر جزئیات کلی این مسئله را برای شما افشا میکند و همچنین اطلاعاتی در مورد اولین آزمایش این سلاح اتمی توسط ایالات متحده را در بر دارد.

این آزمایش در «لوس آلاموس» انجام شد و در حالی بود که دکتر «تلر» دانشمند مخترع همجوشی اتمی هرگز حاضر نشد نام وی در این آزمایش آورده شود.

انفجار یک بمب هیدروژنی تقریبا برابر با انفجار ده مگاتن تی ان تی است. هیچ کس به جز محققان و دانشمندان فیزیک اتمی قادر به تشریح بند به بند اتفاقاتی که در یک شکافت یا هم جوشی اتمی رخ میدهد نیست. نکته دیگر آن است که اطلاعات مربوط به این مسئله به قدری حیاتی و سری است که تنها بخش های عمومی و کلی آن در اختیار است.

صرف نظر از میزان پلوتونیوم لازم برای ساخت یک بمب اتمی هیدروژنی که خود نیاز به تاسیسات غنی سازی پیشرفته و گسترده دارد، ساز و کار های علمی و بسیاری از ابزارهای دیگر برای ترکیب یک بمب بدون نقص نیاز است. این موضوع اهمیت آزمایش اخیر کره شمالی را نشان میدهد که این کشور منزوی را عملا به یک قدرت بزرگ هسته ای رده اول بدل خواهد کرد.

نظرات (۱)

۱۸ دی ۹۴ ، ۰۶:۵۸ محمد ابراهیمیحضرت محمد صلی الله علیه و آله

هر که داد مظلوم را از ظالم بگیرد،
در بهشت همنشین من است.