وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس را وارد نمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

 بسیاری از فرماندهان ارشد «داعش» در زندان «بوکا» ی «آمریکا» آموزش دیده و از این زندان فارغ التحصیل شدند. اما به باور برخی این گروه تروریستی ریشه در رژیم «صدام» داشته و توطئه یک افسر اطلاعاتی بیکار است.

عالی نیوز:  گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری «شبستان»، «روسیا الیوم» در مقاله ای به قلم «محمد طاهر» نوشت: هیچ شاهدی بر ارتباط رژیم «صدام حسین» با گروه ترویستی «القاعده» نیافتتند، اما به اسنادی دست پیدا کرده اند که با امضای یک افسر اطلاعاتی به عنوان گواهی تولد گروه تروریستی «داعش» ارائه کرده اند.

این اتفاق پس ازانتشار گزارش روزنامه آلمانی«اشپیگل» در سال گذشته در مورد «سمیر عبد محمد الخلفاوی» ملقب به «حجی بکر» «شاهزاده تاریکی»، یکی از افسران سابق اطلاعات نیروی هوایی رژیم صدام روی داد که پس از مرگ او در شهر «تل رفعت» در «سوریه» در سال (2014) اسنادی به جای ماند. این مجله به 31 صفحه از این اسناد دست پیدا کرد و آن را به عنوان یک طرح کامل سازمان یافته به منظور بنای دولت «اطلاعات اسلامی» با هدف شکست «آمریکائی ها» ارائه کرد.
گزارش روزنامه «اشپیگل»، «الخلفاوی» را سرکرده فعلی «داعش» در مقابل «ابوبکر البغدادی» ذکر کرده که به اعتقاد این روزنامه برای جلوه مذهبی بخشیدن به این گروه تروریستی انتخاب شده است.

اسناد منسوب به «حجی بکر» حاوی نقشه ها و لیست ها و دستورالعمل های سازمانی است. روزنامه «اشپیگل» می نویسد این اسناد، نحوه به زانو درآوردن تدریجی دولت از طریق ابزارهای مختلفی چون فتنه، فریب و پوشش با انجمن های خیریه و ازدواج با خانواده های با نفوذ را مشخص می کند، این روزنامه این اسناد را به عنوان منبع «موفق ترین ارتش تروریستی در تاریخ معاصر» توصیف می کند.
روزنامه اشپیگل، با بیان این داستان پلیسی یاد آور شد که «حجی بکر» گروه کوچکی از افسران سابق اطلاعاتی عراق، «ابوبکر البغدادی» را در سال (2010) به عنوان خلیفه انتصاب کرده و آن را رابط خود قرار دادند.

این روزنامه آلمانی برای تاکید بر گرایش فرقه ای و بعثی این افسر سابق اطلاعاتی و نه اسلامی او، گواهی برجسته ای را ارائه می کند مبنی بر اینکه در منزل هیچ یک از آنان قرآن یافت نمی شود.
این روزنامه احتمالا چنین عملی را به صورت غیر ارادی و از روی علاقه به جنبه پلیسی آن انجام داده است به گونه ای که ریشه های تاریخی پدیده افراط گرایی و تحرکات فعلی آن را ابزاری برای بررسی تاثیرات جنگ ها و تهاجمات و رویدادهای ویرانگر بزرگی قرار داده است که خاورمیانه در دهه های اخیر شاهد بوده و گرد باد اصلی آن، کارهای خارق العاده افسر اطلاعاتی سابق می باشد.

با بسته شدن پرونده «حجی بکر»، پرونده «عبدالرحمان مصطفی القادولی» معروف به «ابو علا العفری» و «أبو علی الأنباری» باز شده است که که در حمله «آمریکا» به «دیر الزور» در سال جاری کشته شد. او را عقل مدبر «داعش» و مرشد، مدیر اطلاعاتی گروه و مسئول مالی و امنیتی این گروه تروریستی معرفی کرده است.

البته ارتباطی بین این فرد با رژیم سابق «صدام» پیدا نکرده اند و سابقه افراط گرائی بسیار شدیدی برای او ثابت شده است. اما ریشه اتصال او با «حجی بکر» و «حجی امام »و دیگر افراد منتسب به «أبو مهند سویدادی» و «أبو مسلم ترکمانی» و «أبو عبد الرحمن البیلاوی» مشخص نیست.

بسیاری از این فرماندهان ارشد، با چنین سابقه نظامی مانند «حجی» و «سویدادی» و «بیلاوی» در زندان «بوکا» ی «آمریکا» آموزش دیده و از این زندان به اصطلاح آکادمی فارغ التحصیل شدند. اما برخی اصرار دارند مردم را چنین فریب دهند که گروه تروریستی«داعش» فقط ریشه در رژیم «صدام حسین» داشته و پدیده «داعش»فقط توطئه یک افسر اطلاعاتی بیکار است.