وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس را وارد نمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس را وارد نمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

پاپ اسپانیایی

عالی نیوز به نقل از رهروان ولایت ـ«ادوارد ماریا گومیز» پاپ کاتولیک اسپانیایی تبار بعد از یک غیبت ۱۷ ماهه مسلمان شدنش را اعلان کرد. پاپ ادوارد ۸۷ ساله، ۴۳ سال از عمر خود را در راه دعوت به مسیحیت در جزیره جاوا در اندونزی به سر برده است. وی از افراد شناخته شده در آن منطقه است. وی در هنگام تعمیر سقف یک کلیسا سقوط کرد و هفده ماه در کما بود و حال که به هوش آمده، مسیحیت را‌‌‌ رها نموده و به اسلام گرویده است.

ادوارد در مورد اسلام آوردنش می‌گوید: خداوند به وی الهام نموده که اسمش «الله» است و به او دستور داده که از او و از دین اسلام تبعیت نماید. این در حالی است که وی از اسلام چیزی نمی‌داند و حتی یک روز قرآن نخوانده است. نکته جالب این‌که بعد از مسلمان شدن وی، تعداد زیادی از پیروانش نیز مایل به گرویدن به اسلام شدند. یکی از آن‌ها گفت: من به پدر روحانی ادوارد اعتماد دارم و اگر معبود حقیقی، «الله» است نمی‌خواهم در روز قیامت در زمره خطاکاران باشم.

این دعوت‌گر مسیحی زمانی که در بیمارستان بود، به پیروان خود دستور داد تا مسجدی بسازند و آن‌ها نیز در حال جمع آوری کمک هستند و کلیسا را به فروش گذاشته‌اند. [۱] این در حالیست که چندی قبل «واتیکان» با صدور بیانیه‌ای ضمن «بی‌نظیر خواندن» استقبال شهروندان غربی اعم از مسیحیان، یهودیان و پیروان دیگر ادیان و اعتقادات برای تشرف به دین اسلام طی سال‌های گذشته، بیان کرد: پیروان اسلام امروز در جهان از مرز یک میلیارد و سه میلیون و بیست و دو هزار تن گذشته و با این رقم تعداد مسلمانان بیش از سه میلیون نفر بیشتر از تعداد مسیحیان جهان شده است.

در بخشی از بیانیه واتیکان ضمن تاکید بر «افزایش تعداد مسلمانان در سال اخیر میلادی»؛ آمده است: اسلام در حال حاضر بیشترین دین منتشر‌ شده در جهان است و با تشرف بیش از سه میلیون نفر به اسلام، این دین از مسیحیت پیشی گرفته است.
بر اساس گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی islamtoday، در بیانیه این مرکز دینی، خاطر نشان شده: واتیکان اذعان می‌کند که اسلام هنوز نخستین دینی است که بیشترین انتشار را در بخش‌های مختلف جهان داشته و ۱۹ درصد مردم جهان مسلمان هستند؛ این در حالی است که ۱۷ و نیم درصد مسیحی در جهان وجود دارد.

واتیکان در حالی این بیانیه را صادر کرد که پیش از این نیز «جان لوییس توران»، کاردینال و مسئول بخش روابط بین ادیان در واتیکان اعلام کرده بود: با این‌که هیچ دینی بر دین دیگر ارجحیت ندارد، اما دین اسلام جذابیتی دارد که باعث جذب مردم جهان به این دین می‌شود.
لوییس توران در ادامه تصریح کرده بود: با وجود ادیان بزرگ آسیایی در کنار اسلام، این دین از جایگاه و اهمیت به‌سزایی در جهان برخوردار است. [۲]

منبع:
 [۱] شیعه آنلاین، کد خبر ۲۷۱۶۰
 [۲] پایگاه بین المللی همکاری‌های خبری شیعه، کد خبر۲۳۵۴۵

نظرات (۱)

مکاشفه کرده؟؟؟