وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

فرارو- برخی می‌گویند با رای نمایندگان مجلس دیگر پرونده فتنه بسته شد و نمی‌توان آن را پیراهن عثمان کرد اما بعضی دیگر همچنان معتقدند تکلیف فتنه باید مشخص شود. سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه در واکنش به سخنان مهدی شیخ، نماینده مردم تهران گفته است: «دیروز در مجلس شاهد بودید که یک نماینده می‌گفت "تا کی از فتنه می‌خواهید حرف بزنید؟"، این آقا اگر دستش هم به قرآن می‌رسید تمام واژه‌هایی را که درباره فتنه گفته شده حذف می‌کرد. اینها را از زبان یک نماینده می‌شنویم که جای تعجب دارد!»

حجت الاسلام علی سعیدیبه گزارش فرارو، علی مطهری، نایب رییس مجلس گفت: «مجلس دهم نشان داد که فریب کاسبان فتنه و کاسه های داغ‌تر از آش را نمی‌خورد. وی در همین رابطه گفت: «رای اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی نشان داد که حربه "فتنه" و متهم کردن افراد به "فتنه‌گر بودن" دیگر حربه‌ مناسبی برای حذف نیروهای کارآمد و انقلابی نیست.»

وی ادامه داد: «به نظرم این امر دستاورد مهم جلسه دیروز بود. همچنین این رای اعتماد حاکی از همراهی و همدلی مجلس و دولت است و طبعا وظیفه دولت را در تامین مطالبات مردم از جمله بهبود اقتصاد کشور سنگین تر می کند.»

دیگر پیراهن عثمان کارایی ندارد
محمدعلی نجفی که در دوره قبلی مجلس تنها یک رای کم داشت و جزو گزینه‌های مطرح این دوران نیز بود درباره فضای مجلس جدید می‌گوید: «امروز دیگر پیراهن عثمان کارایی خود را از دست داده است.» وی در مراسم آغاز به کار کانون جوانان حزب کارگزاران سازندگی استان کرمان اضافه کرد: «امیدواریم این حرکت مجلس، نقطه عطفی در خدمت بیشتر و گسترده‌تر دولت به مردم باشد.»

محمد علی نجفی
 

وی در همین رابطه گفت: «معتقدم این رای مثبت از سوی نمایندگان مجلس به وزاری پیشنهادی، اولین دوئل سیاسی جدی نمایندگان مجلس، گروه‌ها و فراکسیون‌های مختلف مجلس، با دولت تدبیر و امید بود. اثر جمعی که در این جریان رخ داد، این بود که برخی با پیراهن عثمان هر کسی را که مورد علاقه شان نبود از صحنه خارج می کردند، و اما امروز دیگر پیراهن عثمان کارایی خود را از دست داده است. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی مردم سعی کردند که یک گرایش و رویکرد جدیدی را انتخاب کنند به این امید که تغییری در فضای سیاسی کشور در ارتباط مجلس و دولت فراهم شود و در واقع مردم احساس می‌کنند که تصمیم درستی گرفتند و اولین ثمره آن را چیدند.»

این تفکر هفتاد رای دارد
اما اکبر ترکان معتقد است تفکر مخالف دولت در اقلیت است و در مجلس رای ندارد. وی در همین رابطه می‌گوید: «این تفکر هفتاد تا رای دارد و همین نهایت زور این جماعت است. شما دیدید که ۲۰۰ تن دیگر از نمایندگان مجلس چطور با دولت همراهی کردند. اکثریت این مجلس با دولت همراه است.»
 
اکبر ترکان
 
ترکان در گفتگو با انتخاب درباره رای اعتماد نمایندگان به هر سه وزیر پیشنهادی دولت گفت: «این نشانگر این است که این مجلس با مجلس قبل از لحاظ همراهی با دولت متفاوت است. هر سه تن از این وزرای پیشنهادی قبلا هم معرفی شده و رای نیاورده بودند اما در این مجلس رای اعتماد گرفتند. از این جهت این مجلس به اندازه اختلاف آرا و نظرات با مجلس قبل زاویه دارد و به همین اندازه با دولت همراه‌تر است.»

ترکان با تاکید بر این که تفکرات افراطی گذشته در این مجلس بقایایی دارد، افزود: «این بقایا به منظور خیرخواهی و رفع اشکال اقدام نمی‌کنند، بلکه به منظور تخریب و سیاه‌نمایی دست به عمل می‌زنند. اینهایی که امروز می‌بینید قبلا هم همین بودند الان هم همین‌اند و هیچ تغییری نکرده‌اند.»

وی ادامه داد: «اینها در دوران احمدی‌نژاد شیدای او بودند، الان هم شیفته و شیدای تفکر احمدی‌نژادند. اینها دولت را دوست ندارند و ما کاری نمی‌توانیم برایشان بکنیم.»

پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید اما مجلس فعلی را مجلسی دانست که منافع ملی را بر منافع جناحی ترجیح می‌دهد. وی در همین رابطه گفت: «این درایت آقای روحانی بود که سه وزیری که موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس نهم نشده بودند مجددا در مجلس دهم معرفی شدند و توانستند از این مجلس رای اعتماد بگیرند. در واقع این پیام آشکاری به مردم بود که مجلس دهم کاملا متفاوت از مجلس نهم است و این نمایندگان منافع ملی را به منافع حزبی و سیاسی ترجیح می‌دهند.»
 
بهرام پارسایی

وی در همین رابطه افزود: «در واقع نشان داده شد که مجلس دهم برنامه محور است و به برنامه وزرا بیشتر دقت می کند تا اینکه بخواهد سیاسی کاری کند و یا زدن برخی انگ‌ها و اتهامات جو مجلس را تغییر دهد.»

می‌دانید فتنه چیست؟
اما واکنش‌ها به تصمیم دیروز مجلس به همین جا ختم نشد؛ سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه در واکنش به سخنان مهدی شیخ، نماینده مردم تهران گفته است: «دیروز در مجلس شاهد بودید که یک نماینده می‌گفت "تا کی از فتنه می‌خواهید حرف بزنید؟"، این آقا اگر دستش هم به قرآن می‌رسید تمام واژه‌هایی را که درباره فتنه گفته شده حذف می‌کرد. اینها را از زبان یک نماینده می‌شنویم که جای تعجب دارد!»

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد:  «این حرف به این معنی است که تا کی از فتنه جمل،‌ نهروان و عاشورا حرف می‌زنید؟ و 1500 سال است که از عاشورا می‌گذرد و چرا در روز عاشورا عزاداری می‌کنید؟، چرا سینه می‌زنید؟! چرا از انقلاب دفاع می‌کنید؟ می‌گویید فتنه! می‌دانید فتنه چیست؟ فتنه‌های اسلام مگر فراموش شده؟ مگر عاشورا فراموش شده؟ اگر مجلس و دولت از انقلابی‌گری تهی شود چه اتفاقی می‌افتد؟»