وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

 

ازغدی به معضل امروز جامعه جهانی اشاره کرد و گفت: یکی از پرشمارترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی در جهان، متعلق به زنان برهنه و یا نیمه عریان است که این معضل را با استفاده از لوازم‌آرایشی و دارویی و کشاندن زن از خانه به بیرون را به وجود آوردند.
خبرگزاری فارس: حسن رحیم‌پورازغدی امشب در همایش فمینیسم و حقوق زنان که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در محل تالار امام رضا(ع) دانشکده پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: نظام سرمایه‌داری غرب به دلیل اینکه زنان نمی‌توانند در تولید قدرت و ثروت با مردان رقابت کنند، از آن‌ها به‌عنوان جنس درجه دوم و ارزان‌قیمت استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: این منطق نظام لیبرالی و سرمایه‌داری غرب همان منطق دوران قبل از اسلام و اعراب جاهلیت است که امروز به شکل مدرنی و در جهت سوددهی احیاشده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: در آن زمان زنان به‌هیچ‌عنوان شخصیتی نداشته و مالک همه‌چیز شوهران و پدران بودند و حتی حق انتخاب همسر را نیز نداشتند، اما با آمدن دین مبین اسلام، شخصیت، حق استقلال و ارث برای زنان به ارمغان آمد.

رحیم‌پورازغدی به مقوله ارث در بین مردان و زنان اشاره کرد و بیان داشت: در زمان اعراب جاهلیت علاوه بر اینکه حقی برای ارث زنان قائل نبودند، خود آن‌ها را سهم‌الارث تلقی می‌کردند، اما در دین مبین اسلام این‌گونه نیست و در برخی موارد مردان و زنان به شکل مساوی از یکدیگر ارث می‌برند.

وی اذعان کرد: در اسلام پدر و مادر فرزند فقید به یک اندازه ارث می‌برند و در مواردی که مرد دوسوم ارث می‌برد سه‌سوم مسؤولیت بر عهده دارد اما زن با صفر درصد مسؤولیت و یک‌سوم ارث را می‌برد.

رحیم‌پورازغدی با بیان اینکه ولایت پدر مشروط به مصلحت و نفع دختر است افزود: اسلام شرط رضایت پدر برای ازدواج اول دختر را مطرح می‌کند اما فقه می‌گوید اگر پدر ظالم باشد و مصلحت دختر را زیر پا می‌گذارد اذن پدر شرط نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ازدواج بالاجبار دختر از سوی پدر را باطل دانست و گفت: تا قبل از اسلام این‌گونه قوانینی وجود نداشت اما با آمدن این دین مبین، پدر شرعاً نمی‌تواند دختر را به ازدواج مجبور کند و اگر این اتفاق رخ دهد آن ازدواج باطل است.

وی با اشاره به اینکه اسلام ازدواج با محارم را باطل و حرام اعلام کرده افزود: ازدواج با محارم به‌عنوان یک روش نژادپرستانه در غرب و کشورهای ایران و هند و چین رواج داشت، اما اسلام این مقوله را باطل و نژادپرستی را کفر می‌داند، لذا به گفته خدا در قرآن هر کس تقوای بیشتر داشته باشد از دیگری بالاتر است.

رحیم‌پورازغدی بیان داشت: زن حقوق اقتصادی دارد اما تکلیف اقتصادی ندارد؛ زن در اسلام حق مالکیت دارد و مرد و زن هرکدام مالک دسترنج خود است درواقع احکام قرآن انقلابی بود که پیش از اسلام در هیچ کجای جهان وجود نداشت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ازدواج سفید بیشتر به نفع مردان است، زیرا غالب مردم حاضر به پذیرش تعهد و مسؤولیت ازدواج نیستند.

وی به معضل امروز جامعه جهانی اشاره کرد و گفت: یکی از پرشمارترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی در جهان، متعلق به زنان برهنه و یا نیمه عریان است که این معضل را با استفاده از لوازم‌آرایشی و دارویی و کشاندن زن از خانه به بیرون را به وجود آوردند.

رحیم‌پورازغدی ایران را یکی از پرمصرف‌ترین کشورهای لوازم‌آرایشی در جهان دانست و بیان داشت: مصرف بالای لوازم‌آرایشی به معنی موتور محرک کمپانی‌های یهودی و صهیونیستی است که متأسفانه کشور ما به‌عنوان یک کشور مصرف‌کننده در این مقوله قرارگرفته است.منبع: فارس