وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

یک پزشک انگلیسی با انجام یک آزمایش ساده، ثابت کرد استفاده از ماسک مانع دریافت اکسیژن کافی نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان و از کنترل خارج شدن آن و اینکه هنوز راه درمانی برای آن کشف نشده است، بر اساس توصیه سازمان جهانی بهداشت و متخصصان، تا کشف راه درمانی برای این ویروس، افراد باید برای جلوگیری از شیوع بیشتر، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. یکی از نکاتی که بسیار بر روی آن تاکید و توصیه شده استفاده از ماسک است.

به گفته متخصصان و با توجه به مطالعاتی که تاکنون در این زمینه انجام شده است، استفاده از ماسک مطمئن‌ترین راه برای پیشگیری از شیوع بیشتر کووید ۱۹ است. اما با وجود توصیه‌های بسیار همچنان برخی از افراد به بهانه‌های مختلف از زدن ماسک امتناع می‌ورزند. دشواری تنفس یکی از دلایلی است که آن‌ها عنوان می‌کنند. به همین منظور یک پزشک انگلیسی طی آزمایشی ثابت کرد زدن ماسک تغییری در میزان دریافت اکسیژن در افراد ایجاد نمی‌کند.

او در این آزمایش میزان اکسیژن و ضربان قلب خود را یک بار در شرایطی که ماسک زده بود و بار دیگر هم بدون ماسک، اندازه‌گیری کرد؛ در نتیجه این بررسی مشخص شد در هر دو حالت میزان اکسیژن هیچ تغییری نداشته و تنها ضربان قلب به میزان ۴ عدد یعنی از ۶۴ به ۶۸ افزایش داشته است.

با این اوصاف می‌توان گفت استفاده از ماسک نه تنها مانع اکسیژن رسانی کافی نمی‌شود بلکه سبب جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و شیوع گسترده آن در جامعه می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود افراد از آوردن بهانه‌های متفاوت برای استفاده نکردن از ماسک، نگاه خود را تغییر داده و این توصیه مهم را حتما رعایت کنند.