وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که داروهای سوء هاضمه و رفلاکس اسید معده ممکن است خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.
محققان دریافتند که افرادی که از مهارکننده‌های پمپ پروتون استفاده می‌کنند که با نام‌های تجاری Prilosec و Nexium شناخته می‌شوند، در مقایسه با افرادی که دارو مصرف نمی‌کنند، بطور قابل توجهی بیشتر به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند.

براساس تحقیقات مرکز پزشکی سیدرز ساینای (Cedars-Sinai) واقع در لس آنجلس، این یافته‌ها به لیست عوامل موثر در ابتلا به کرونا اضافه می‌شود.

مهارکننده‌های پمپ پروتون (PPI) با مسدود کردن تولیدکننده آنزیم در دیواره معده که اسید تولید می‌کند، کار می‌کنند. این امر به جلوگیری از ایجاد از زخم‌ معده و همچنین درمان رفلاکس اسید معده و سوزش مکرر معده کمک می‌کند.
دکتر برنان اسپیگل، از اعضای این گروه می‌گوید: اسید معده، عوامل بیماری زا را در بدن از بین می‌برد. براین اساس ویروس کرونا به راحتی در محیط معده با PH کمتر از ۳؛ از بین می‌رود اما در pH خنثی‌تر زنده می‌ماند. داروهای گوارشی از جمله امپرازول و استون امپرازول در خنثی‌تر کردن محیط نقش دارند.

این بدان معنی است که اسید موجود در معده در واقع ممکن است ویروس کرونا را از بین ببرد، اما PPI‌ که باعث کاهش تولید اسید می‌شوند، محیط معده و روده را تغییر داده و اجازه می‌دهند این ویروس زنده بماند.

با این حال، این تیم توصیه نمی‌کند که بیمارانی که PPI مصرف می‌کنند بدون مشورت با پزشک خود، از مصرف این داروها جلوگیری کنند. تقریباً ۱۵ میلیون بزرگسال آمریکایی هر ساله از PPI استفاده می‌کنند که این می‌تواند یکی از عوامل بالا بودن آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا باشد.

مراکز کنترل و پیشگیری آمریکا اخیراً هزاران بیماری دستگاه گوارش را به لیست علائم احتمالی ویروس کووید ۱۹ اضافه کرده اند.

دکتر کریستوفر آلماریو، استادیار مرکز پزشکی سیدرز ساینای گفت: ما این فرضیه را در ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا توسعه دادیم و تمام موارد را درباره علائم بیماری کرونا در دستگاه گوارش بررسی کردیم.

به گفته او این فرضیه روی ۵۰ هزار آمریکایی به صورت بالینی، آزمایش شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران