وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

وبگاه عالی نیوز

در صورت دسترسی به اینترنت؛ آدرس زیر را کلیک فرمایید

آخرین اخبارخبرگزاری ها:
امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف:

و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجةالله عليهم: ... و اما در رخدادهايي كه پيش مي آيد به راويان حديث ما مراجعه كنيد؛ زيرا آنان حجت من بر شمايند و من حجت خدا بر آنان هستم

آخرین نظرات

وبگاه عالی نیوز: جانوران مختلف می‌توانند به راحتی از طریق منافذ و حفره ها، وارد بدن انسان شوند.!

عجیب‌ترین جانورانی که در بدن انسان پیدا شدند

به گزارش منیبان به نقل از اوپ ترندز، فارغ از آنکه چه میزان مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنید، عوامل بیماری زا مانند ویروس ها، باکتری ها، قارچ‌ها و حتی برخی از جانوران می‌توانند راهی برای ورود به بدن انسان پیدا کنند. این موضوع به دلیل آن بوده که بدن دارای حفره و منافذ بی شمار است؛ برای مثال موی سر یک خاستگاه طبیعی برای برخی از گونه‌ها محسوب می‌شود.

در این مطلب به عجیب‌ترین موجودات زنده که پزشکان در بدن انسان یافته اند می‌پردازیم:

۱- عنکبوت در شکم

یک مرد استرالیایی در تعطیلات خود در جزیره بالی متوجه یک شی بزرگ قرمز رنگ در زیر پوست خود و در ناحیه آپاندیس که پیش‌تر عمل کرده بود شد. او پس از مدتی به بیمارستان مراجعه کرد. پزشکان پس از معاینه این فرد پی بردند یک عنکبوت گرمسیری بزرگ توانسته است از یک شکاف وارد بدن وی شود.

۲- کرم در گوش

یک پیرزن ۹۲ ساله در خانه سالمندان به طور مداوم اقدام به خارش گوش خود می‌کرد. مسئولان آسایشگاه تصور می‌کردند دلیل خارش مداوم گوش این زن التهاب و عفونت باشد. پس از آنکه علائم بیماری پس از درمان با آنتی بیوتیک از بین نرفت، به ناچار این زن در بیمارستان بستری شد. پزشکان پس از معاینه موفق شدند از گوش این پیرزن ۵۷ عدد کرم خارج کنند.

عجیب‌ترین جانورانی که در بدن انسان یافت شده اند

۳- کرم در چشم

حقیقتی که شاید بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که برخی حشرات عادت دارند در داخل بدن موجودات زنده دیگر تخم گذاری کنند. برخی حشرات مانند مگس شکاری در بدن پشه‌ها تخم گذاری می‌کنند. پشه‌ها نیز به راحتی این تخم‌ها را به بدن انسان منتقل می‌کنند. موارد متعددی پیش آمده که این تخم این حشرات در ناحیه چشم انسان رشد کرده و پزشکان لارو این حشرات را از چشم بیماران خارج کرده اند.

۴- انگل در مغز

وجود انگل در دستگاه گوارش امری عادی است. با این حال، پزشکان در معاینه یک فرد پی به وجود انگل در مغز این بیمار بردند. وجود انگل در مغز که اندامی بسیار حساس و حیاتی است می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به مغز وارد کند. برای مثال، انگل موجود در مغز این فرد باعث از دست دادن حافظه، حملات صرعی و سردرد شده بود.

۵- ماهی در مثانه!

یک نوجوان ۱۴ ساله پس از احساس درد شدید در ناحیه پایینی شکم به بیمارستان منتقل شد. پزشکان پس از معاینه به وجود یک ماهی به طول بیش از ۶ سانتی متر در مثانه این نوجوان پی بردند. متخصصان بر این باورند احتمالاً این پسر زمانی که در آب در حال ادرار کردن بوده، این ماهی موفق به عبور از دستگاه تناسلی و رساندن خود به مثانه کرده است.